Hlavní obsah

Medvědí dvojčata z brněnské zoo poprvé otevřela oči

Zoologická zahrada v Brně se jako jediná v republice může chlubit chovem kamčatských medvědů. Jelizar a Kamčatka, medvědí pár přivezený z ruského Rostova, přivedl na konci ledna na svět zdravá dvojčata.

Medvědí dvojčata z brněnské zoo poprvé otevřela oči

„Medvědi prospívají dobře, váží kolem kila a v těchto dnech poprvé otevřeli oči. Jedná se o první porod medvědího páru v naší zoo, takže čekáme, co se bude dít dál,“ uvedl ředitel zoo Martin Hovorka.

Jak se medvědům daří, je možné sledovat prostřednictvím on-line přenosu z brlohu na webových stránkách zoo. K medvědům se zatím nesmí nikdo přiblížit. To platí dokonce i pro chovatele, lidské pachy by je mohly vyděsit.

Medvíďata pojmenuje veřejnost

Jména pro medvědí dvojčata pomůže opět vybrat veřejnost, tak jako tomu bylo před čtyřmi lety u ledních medvědů Billa a Toma.

„Přestože ještě neznáme pohlaví mláďat, je možné zasílat tipy na jména buď prostřednictvím facebookové stránky, poštou nebo na e-mailovou adresu, která bude zřízena v nejbližších dnech,“ řekla mluvčí zoo Lucie Kapounová.

Jak se medvědím přírůstkům daří, se budou návštěvníci moci přesvědčit na vlastní oči začátkem dubna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků