Hlavní obsah
Ministr školství Josef Dobeš (VV) Foto: Jan Handrejch, Právo

Maturity zbavíme drobných bizarností a polidštíme je, tvrdí po generálce Dobeš

Ministr školství Josef Dobeš (VV) ve čtvrtek ohodnotil dosavadní průběh generální zkoušky státních maturit. Podle jeho slov probíhal celý proces až přes drobné potíže dobře. Ministr nicméně připustil, že by zkoušku chtěl před definitivním spuštěním "polidštit".

Ministr školství Josef Dobeš (VV) Foto: Jan Handrejch, Právo
Maturity zbavíme drobných bizarností a polidštíme je, tvrdí po generálce Dobeš

Ministr oznámil, že výsledky budou pravděpodobně zpracovány dříve, než bylo avizováno, tedy 3. listopadu. V této souvislosti připustil, že dřívější bude v takovém případě i zveřejnění. Dobeš bude usilovat i o to, aby se výsledky nedostali pouze ke školám, ale i k jednotlivým studentům, kteří by se měli dozvědět, jak přesně uspěli.

Dobeš uvedl, že po vyhodnocení se školy a studenti dozví i nastavení obtížnosti maturitních testů, která je doposud tajná. Ministerstvo ji na základě generální zkoušky nicméně měnit nebude.

Ministr hodlá v rámci "polidštění" zkoušky odstranit "drobné bizarnosti". Jako příklad uvedl fakt, že studenti jsou před každým testem instruováni totožným, "poněkud školometským", způsobem. Dobeš by to rád eliminoval a po prvním testu by poučení nechal na jednotlivých pedagozích.

Ředitel Biskupského gymnázia v Brně, který byl na ministrově tiskové konferenci přítomen, uvedl, že zejména v testech z českého jazyka by měly být odstraněny i některé věcné chyby.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků