Hlavní obsah
Martin Bursík Foto: Aleš Honus, Právo

Lidovci nebudou ve volbách spolupracovat s Bursíkem

KDU-ČSL nebude v předčasných volbách spolupracovat s bývalým šéfem Strany zelených a zakladatelem Liberálně ekologické strany (LES) Martinem Bursíkem. Novinkám to ve středu řekl šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

Martin Bursík Foto: Aleš Honus, Právo
Lidovci nebudou ve volbách spolupracovat s Bursíkem

Šéf lidovců uvedl, že o možné spolupráci debatoval celostátní výbor jeho strany, který dospěl k závěru, že s Bursíkem lidovci do voleb nepůjdou.

„Celostátní výbor rozhodl, že spolupráce KDU-ČSL s politickou stranou LES Martina Bursíka by především v programových oblastech byla velmi nečitelná a nesrozumitelná. Před touto možnou centrální spoluprací s jiným politickým subjektem dáváme přednost otevření našich kandidátek nezávislým osobnostem,“ řekl Novinkám Bělobrádek.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Foto: Petr Horník, Právo

Na lidovce se podle jejich šéfa obrátilo kromě Bursíka například i Hnutí pro sport a zdraví Josefa Dobeše, který se ale nakonec dohodl na spolupráci se Stranou práv občanů - zemanovci. Lidovci plánují podle Bělobrádka jít do voleb samostatně.

Související téma

Logo KDU-ČSL

Foto: KDU-ČSL

„Pro KDU-ČSL je důležité ucházet se o důvěru voličů s jasně definovaným programem a prioritami, které budeme chtít prosadit. KDU-ČSL od roku 2010 prošla významnou generační obměnou a nabízí jak ve svém vedení, tak na kandidátkách do Poslanecké sněmovny novou generaci politiků. Jsme přesvědčeni, že je čas na skutečnou generační výměnu politiků,“ prohlásil.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků