Hlavní obsah
Premiér Petr Nečas (ODS) naslouchá Karolíně Peake. Vedle ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Foto: Petr Hloušek, Právo

LIDEM mají dalšího kandidáta na ministra dopravy, je to nestraník

V úterý v poledne se sejdou špičky vládní koalice, aby se pokusily vyřešit situaci kolem ministerstva dopravy. Přestože se spekuluje, že by mohlo dojít k výměně některých resortů - například ODS by dostala dopravu a LIDEM obranu - podle první místopředsedkyně LIDEM Dagmar Navrátilové není k rošádám důvod.

Premiér Petr Nečas (ODS) naslouchá Karolíně Peake. Vedle ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Foto: Petr Hloušek, Právo
LIDEM mají dalšího kandidáta na ministra dopravy, je to nestraník

LIDEM prý navíc mají náhradníka za náměstka Karolíny Peake Roberta Vacka, který se nakonec rozhodl, že se o post ministra dopravy ucházet nebude. [celá zpráva]

Místopředseda Lidem Jiří Rusnok řekl Právu, že jméno potenciálního kandidáta, o kterém se v úterý ráno bude bavit předsednictvo strany, je jméno nestraníka. "Je to člověk, který se v oboru dopravy pohybuje dlouhodobě a problematiku zná," řekl Rusnok. Jméno ale neřekl.

Navrátilová řekla Právu, že se o výměně resortů dozvídá z médií. „Na toto téma jsme nejednali. Nevím, jestli informaci vypustil premiér. Na počátku koaliční spolupráce byly rozděleny resorty stranám a ty by v nich měly pokračovat. Nevidím důvod, proč by se ministerstva měla střídat,“ prohlásila.

Navrátilová dodala, že LIDEM už mají potenciálního náhradníka na místo ministra dopravy Pavla Dobeše. „Vím minimálně o jednom člověku, který by post mohl zastávat,“ prohlásila. Uvést jméno však Navrátilová odmítla.

Na dotaz, zda si myslí, že by příští ministr měl být také poslanec, odpověděla: „Není k tomu důvod. Dokonce si myslím, že by bylo lepší, kdyby nebyl.“ Podle Navrátilové se o novém ministrovi bude bavit vedení LIDEM v úterý před koaliční schůzkou.

Pro Českou televizi později Navrátilová upřesnila, že dotyčný nominant není členem strany LIDEM. Jedná se prý o člověka s manažerskou zkušeností, ovšem nikoli o pracovníka ministerstva dopravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků