Hlavní obsah
Pieta před domem, v němž došlo k požáru Foto: Denisa Doležalová, Právo

Lidé už mohou posílat peníze pro oběti bohumínského neštěstí

Moravskoslezský kraj v úterý v poledne zveřejnil číslo účtu veřejné sbírky určené ke zmírnění následků sobotní tragédie v Bohumíně, kde při žhářském útoku zahynulo 11 lidí včetně tří dětí.

Pieta před domem, v němž došlo k požáru Foto: Denisa Doležalová, Právo
Lidé už mohou posílat peníze pro oběti bohumínského neštěstí

„Moravskoslezský kraj již získal od ministerstva vnitra potřebné osvědčení, aby mohla být sbírka spuštěna. Ti, kteří chtějí lidem přispět, mohou peníze posílat do 15. září na účet UniCredit Bank, který je 868686/2700,“ sdělila krajská mluvčí Nikola Birklenová. Dodala, že na webu kraje bude denně zveřejňován stav účtu i jednotlivé dary.

 

Foto: Moravskoslezský kraj

„Zasláním prostředků na sbírkový účet dárci vyjadřují souhlas se zveřejněním jejich jména a zaslané finanční částky,“ upozornila Birklenová. Dodala, že potvrzení pro účely snížení daňového základu bude vystaveno na základě žádosti zaslané na adresu ivana.vymetalova@msk.cz nebo miroslava.novakova@msk.cz.

Samotný Moravskoslezský kraj do sbírky vloží 100 tisíc korun za každého člověka, který sobotní požár nepřežil, a 50 tisíc korun za každého zraněného. Výše příspěvku je určena stejným způsobem, jako loni v prosinci při sbírce po tragické střelbě v ostravské fakultní nemocnici. Finanční pomoc ještě budou 3. září schvalovat krajští zastupitelé.

„Moc děkuji všem, kteří se rozhodnou do sbírky přispět. Lidská sounáležitost a upřímný zájem je jedním ze způsobů, jak se dá čelit zlobě a nenávisti,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků