Hlavní obsah
 

Letecké záběry: Průtok Labe v Ústí je na historickém minimu

Vlivem sucha je Labe na severu Čech v těchto dnech na historickém minimu. V pondělí řekou protékalo pouze 102,2 metru krychlového vody za sekundu. Podívejte se na záběry ze vzduchu, jak vypadá nejnižší červnový průtok od roku 1937.

 
Letecké záběry: Průtok Labe v Ústí je na historickém minimu

Mrtvé rybky na kamenech vyčnívajících z mírného proudu vody uprostřed koryta. Rybáři, procházející bez problémů průtokem řeky. Tak vypadá v těchto dnech stav Labe v Ústí. Lodní doprava je zastavena a řeka je sjízdná pouze pro lodě s ponorem do 70 centimetrů, informoval ředitel závodu Dolní Labe Jindřich Zídek.

Koryto řeky Labe v Ústí je poloprázdné. Leží v něm mrtvé rybky.

Foto: Novinky

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Dlouhodobý červnový průměr přitom je 231 kubíků za vteřinu, takže jsme pod padesáti procenty," uvedl Zídek. Absolutní minimum za posledních 77 let naměřili při extrémně suchém létě 1947, kdy v Ústí nad Labem protékalo pouze 84 metrů krychlových za sekundu.

Úroveň hladiny na ústeckém vodočtu byla v pondělí dopoledne na 152 centimetrech a ještě by měla klesnout. Níž než pod 150 centimetrů s průtokem 101 kubíků by však hodnoty už jít neměly. Hladinu Labe udržuje voda vypouštěná z vltavské kaskády. „Samozřejmě ale záleží na vývoji počasí," doplnil vodohospodář.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků