Hlavní obsah
Petr Lessy Foto: Petr Horník, Právo

Lessymu se nelíbí způsob, jakým byl odsouzen. Trest zatím nezná

Bývalému policejnímu prezidentovi Petrovi Lessymu se nelíbí, že byl odsouzen v kauze pomluvy policisty a zneužití pravomoci úřední osoby bez nařízeného hlavního líčení. Soudce pouze v neveřejném slyšení vydal trestní příkaz. Lessy se cítí nevinen a zatím netuší, k čemu byl vydaným trestním příkazem odsouzen. Z jeho slov ale vyplynulo, že si podá odpor.

Petr Lessy Foto: Petr Horník, Právo
Lessymu se nelíbí způsob, jakým byl odsouzen. Trest zatím nezná

"Rozhodně se to mělo projednávat na jiné úrovni," řekl ve čtvrtek Lessy, který nyní pracuje na magistrátu ve Frýdku-Místku. "Přesně vím, že jsem nevinný. Proto je pro mě jakékoliv uznání viny zcela nepřijatelné," řekl. Lessy nyní může proti rozhodnutí podat odpor, který by jej zrušil. Pokud by tak učinil, soud by nařídil hlavní líčení.

Zatím ale ještě neví, jaký trest mu soudce Obvodního soudu pro Prahu 7 uložil. "Nic mi zatím nebylo doručeno. Volal jsem i svému právnímu zástupci. Také nic neví. Pokud bych měl něco dostat dnes, vyzvednu si to na poště až večer," řekl.

Jak již řekl ve středu Právu mluvčí soudu Roman Podlešák, takto lze uložit trest odnětí svobody s podmínečným odkladem, peněžitý trest, zákaz činnosti nebo veřejně prospěšné práce.

S Kubicem dlouhodobě válčil

Lessy byl obžalován z pomluvy zlínských policejních špiček a ze zneužití svých pravomocí, za což mu hrozily až tři roky vězení. Loni v září měl předat své mluvčí dokumenty očerňující náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu, aby je předala redaktorovi Práva.

Lessyho obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů letos na sklonku léta a bezprostředně poté ho ministr vnitra Jan Kubice odvolal a vyhodil i od policie. Sám Lessy, který s Kubicem dlouhodobě válčil, už dříve prohlásil, že jeho stíhání je účelové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků