Hlavní obsah
František Lukl, starosta Kyjova Foto: Milan Vojtek, Právo

Kvůli fotografii poradců u Zemana dal šéf Svazu měst a obcí k dispozici funkci

Starosta Kyjova a předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl dá kvůli fotografii z jednání u prezidenta k dispozici svoji funkci v čele svazu. Na fotografii je kromě účastníků v rouškách zachycené také občerstvení, které prezident Zeman hostům servíroval. Policejní prezident Jan Švejdar považuje fotku za nešťastnou.

František Lukl, starosta Kyjova Foto: Milan Vojtek, Právo
Kvůli fotografii poradců u Zemana dal šéf Svazu měst a obcí k dispozici funkci

„Chápu, že je v dnešní době pro většinu neakceptovatelné to, co je vidět z fotografie, a těžko se vysvětluje, že všichni zúčastnění mají negativní test a že se tam nepořádaly opulentní hody, ale projednávaly se zásadní věci ve vztahu k občanům, podnikatelské veřejnosti a správě obcí. Proto mě velmi mrzí výsledek,“ napsal Lukl na svém facebookovém profilu.

V sobotu se u prezidenta republiky Miloše Zemana v Lánech sešel jeho poradní tým. Fotografii z jednání, při kterém sedí prezidentovi poradci s rouškami u prostřených talířů, sklidila na sítích kritiku.

Na to, že se v době zákazu shromažďování a povinného nošení roušek na veřejnosti sešli účastníci jednání k talířům s občerstvením, prezident řekl, že si účastníci strkali sousta do úst zpod roušek. Aby je nemuseli úplně odkládat, odmítl prý prezident pozvat poradce ke standardnímu obědu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků