Hlavní obsah
Vila podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích jde do dražby. Foto: Petr Horník, Právo

Krejčířova černošická vila jde do dražby za téměř 65 miliónů Kč

Černošickou vilu, ze které podnikatel Radovan Krejčíř před 11 lety utekl při domovní prohlídce policistům, nabídnou exekutoři v dražbě za 64,86 miliónu korun. Vyvolávací cena byla stanovena na dvou třetinách odhadní ceny ve výši 97,29 miliónu Kč. Aukce se uskuteční 22. listopadu v elektronickém systému e-drazby.cz. Vyplývá to z informací na webu Portaldrazeb.cz Exekutorské komory ČR. Na dražbu vily ve čtvrtek upozornila televize Nova.

Vila podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích jde do dražby. Foto: Petr Horník, Právo
Krejčířova černošická vila jde do dražby za téměř 65 miliónů Kč

Vila s vnitřním i venkovním bazénem, saunou, výtahem, garáží pro šest osobních aut, objektem klubu v zahradě a venkovním sportovním hřištěm potřebuje podle zveřejněného znaleckého posudku opravy za 6,1 miliónu korun. Vliv na stav stavby mělo hlavně to, že v ní dlouhou dobu nikdo nebydlel. Posudek upozornil, že vila byla postavena podle vkusu dřívějších vlastníků a náklady na její provoz a údržbu budou pravděpodobně velmi vysoké.

Objekt je napsaný na Krejčířovu manželku Kateřinu, která se vilu snažila z exekuce vyloučit. Tvrdila, že je jen její a že ji koupila za 23 miliónů korun, které dostala od Krejčířova otce. Soud tomu ale neuvěřil. Na konci června rozhodl, že nemovitost považuje za společné jmění manželů, na které se exekuce vztahuje.

Menší vila zatím bez zájemce

Do dražby šla koncem července také menší z Krejčířových vil v Černošicích. Za vyvolávací cenu 17,2 miliónu korun se ale o ni nikdo nepřihlásil.

Krejčíř po útěku z Česka v roce 2005 žije od roku 2007 v Jihoafrické republice, kde je od listopadu 2013 ve vazbě. V JAR čelí řadě obvinění, k verdiktu zatím dospěl pouze jeden jeho případ. Dostal 35 let vězení za únos a mučení bratra drogového dealera, který údajně zmizel i s 25 kilogramy pervitinu. Proti rozsudku se Krejčíř obrátil se stížností na jihoafrický ústavní soud.

Související téma:

Radovan Krejčíř

Foto: Archiv, Právo

V Česku byl Krejčíř mezitím odsouzen k 15 rokům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, snahu o vytunelování státního podniku Čepro, přípravu vraždy celníka a další delikty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků