Hlavní obsah
Ústecký hejtman Jiří Šulc (ODS) na středeční tiskové konferenci. Foto: Libor Zavoral, ČTK

Kontroverzní plakáty ústeckého hejtmana mají pokračování

Ústecký hejtman a kandidát ODS v nadcházejících krajských volbách, Jiří Šulc, představil ve středu pokračování kontroverzní billboardové kampaně, kterou v pondělí uvedly plakáty s nápisem "Gádžové makejte, ať se máme líp." Vedle původního sdělení jsou nyní na billboardech nápisy i Stop zneužívání sociálních dávek, Pro peníze do práce, Pro pomoc na úřad.

Ústecký hejtman Jiří Šulc (ODS) na středeční tiskové konferenci. Foto: Libor Zavoral, ČTK
Kontroverzní plakáty ústeckého hejtmana mají pokračování

Šulc na středeční tiskové konferenci zdůraznil, že provokativní kampaň není zacílena proti žádnému etniku a není rasistická. Kampaň je podle jeho slov zaměřena proti zneužívání sociálních dávek.

Proti kampani se počátkem týdne zvedla vlna odporu ze strany opozice. Jaroslav Foldyna a Oldřich Bubeníček, krajští lídři ČSSD a KSČM, řekli, že k podobné kampani se ODS podle nich uchyluje proto, že již nemá voličům co nabídnout. "Jiří Šulc vsadil na poslední věc, která mu zbývá. Brnká na strunu xenofobie," prohlásil Foldyna. Billboardy se začala zabývat i policie.

:. Detail původní verze plakátu.foto: Právo/Šárka Tonarová

Šulc se brání tím, že se jako hejtman problematikou zneužívání dávek zabývá dlouhodobě. Nápis si prý navíc vypůjčil ze zdi jednoho z litvínovských domů. Plakáty navíc podle Šulcových slov zůstaly pouze v lokalitách, kde se sociální dávky nejvíce zneužívají.

Ve středu připomněl zavedení výplaty části sociálních dávek prostřednictvím stravenek v Litvínově od března letošního roku. Tvrdí, že bylo velmi účinné, protože zatímco v březnu se ve městě vyplatilo přes pět miliónů korun na sociálních dávkách, na konci srpna to bylo téměř o dva milióny méně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků