Hlavní obsah
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš se svým asistentem Jaromírem Petelíkem Foto: kscm.cz

Komunista popírá, že by chtěl věšet pravičáky. Nenapsal jsem to, tvrdí

Na facebookovém profilu Jaromíra Petelíka, který je asistentem místopředsedy KSČM a poslance Jiřího Dolejše a zasedá v zastupitelstvu Prahy 8, se objevilo velmi ostré vyjádření namířené proti pravicovým stranám a jejich voličům. On sám ale autorství popírá.

Místopředseda KSČM Jiří Dolejš se svým asistentem Jaromírem Petelíkem Foto: kscm.cz
Komunista popírá, že by chtěl věšet pravičáky. Nenapsal jsem to, tvrdí

„Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám...,“ měl napsat Petelík na svůj facebookový profil. Zmenšený otisk příspěvku zveřejnil v sobotu server blesk.cz.

Petelík je v současnosti v zahraničí. Poté, co se informace o jeho údajném výroku objevila v médiích, popřel, že by za zmíněnými slovy stál on. Novinkám to řekl místopředseda KSČM Jiří Dolejš, kterému napsal Petelík SMS zprávu z Madridu. V ní se od výroku na Facebooku distancoval. Uvedl, že není jeho autorem, a oznámil, že proti jeho původcům podnikne příslušné právní kroky.

Podle Dolejše to ale nic nemění na tom, že Petelík bude muset celou kauzu vysvětlit.

Dolejš výroky odsoudil

Dolejš už dopoledne na dotaz Novinek uvedl, že je připraven se svým asistentem ukončit spolupráci. „Pokud se to potvrdí, tak samozřejmě těžko můžeme spolupracovat,“ řekl Novinkám. Petelík půjde po návratu ze zahraničí vše vysvětlovat k Dolejšovi na kobereček.

Jak Dolejš uvedl, podobné výroky jsou naprosto nepřijatelné. „Jsou v příkrém rozporu s programem KSČM a koneckonců i s právním pořádkem,“ řekl Dolejš Novinkám.

Zastupitelé se od výroku distancují

Podle místopředsedy KSČM Dolejše se teď zastupitelský klub Prahy 8 rozhoduje, jak v záležitosti dále postupovat. Petelík s nimi prý není ve spojení, od jeho výroků se ale distancují.

„Budou od něho vyžadovat naprosto jasné vyjádření a podle něj se pak dál rozhodnou,“ řekl Dolejš.

Šéf KSČM v Praze 8 Zdeněk Nagovský označil výrok za nepřijatelný. „Jsou v zásadním rozporu s politikou KSČM a nehodné zastupitele. Jako předseda obvodního výboru KSČM Prahy 8 se od nich zcela distancuji,“ uvedl Nagovský s tím, že vedení komunistické organizace v Praze 8 bude kauzu co nejdříve řešit.

Předseda KSČM Vojtěch Filip se v sobotu dopoledne odmítl vyjádřit s tím, že má právě jednání.

Peake varuje před vládou KSČM

K Petelíkově výroku se už vyjádřila i místopředsedkyně vlády Karolína Peake (LIDEM). Podle ní je třeba brát výroky komunistických představitelů jako zastupitele na Praze 8 vážně.

"Jako varování před tím, jak přemýšlí a co by nás také mohlo čekat za jejich vlády. Současná politika je sice daleko od ideálů, ale uvědomme si, že když se někdo pokoušel o něco jiného než demokracii, bylo to vždy jen horší,” uvedla Peake.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků