Hlavní obsah
Foto: Novinky

Komiks popudil odboráře, Praze znovu hrozí stávka MHD

Odboráři pražského dopravního podniku znovu vstoupili do stávkové pohotovosti. Dotkla se jich vánoční pozvánka firmy BNV Consulting, která si z nich podle jejich názoru nemístně střílí. Vyzvali proto vedení podniku, aby s firmou ukončilo spolupráci. Požadují také okamžité zastavení outsourcingových aktivit. O pozvánce jako první informovalo sobotní vydání deníku Právo.

Foto: Novinky
Komiks popudil odboráře, Praze znovu hrozí stávka MHD

BNV tvrdí, že komiks je "odlehčená reakce na paradoxní situaci, která není v žádné jiné firmě – de facto odbory převzaly roli managementu".

"Odborové organizace při DP Praha ostře protestují proti obsahu ´Vánoční pozvánky´ agentury BNV Consulting pro zástupce firem, kde působí"," uvedli odboráři.

Komiksová část vánoční pozvánky je podle nich vrcholem cynismu a nelidského postoje k zaměstnancům pražského dopravního podniku. BNV Consulting svými nesystémovými a nekvalifikovanými návrhy připravila o práci a existenční jistoty řadu dlouholetých zaměstnanců DP, stojí v prohlášení.

Cynismus, nebo humorná nadsázka?

Na úvodním obrázku přichází dvojice mužů na večírek a ředitelka společnosti BNV Consulting Petra Barešová jim "spílá" za pozdní příchod. Propouštěli jsme v dopravním podniku, osvětlí důvody jeden z mužů. Následuje střih, kdy se večírek nachýlil ke konci a druhý chlapík rozjařeně objímá ředitelku Barešovou se slovy: "Tak vám děkuju, že jste mě pozvali na váš večírek, i když jsem přišel o místo, jste skvělá parta!" Zkoprnělá ředitelka si pouze pomyslí: "Tak tomu říkám spokojený zákazník".

Společnost v tiskové zprávě uvedla, že podobnou reakci nečekala. "Je vidět, že odboráři místo toho, aby se věnovali svým pracovním výkonům hledají jakoukoliv možnou záminku, aby pracovat nemuseli," uvedla v prohlášení.

"Pozvánka je legitimní úsměvná záležitost, rozhodně méně absurdní než požadavky a postoj odborářů, žádné omluvy odborářům nechystáme, pozvánku stahovat nebudeme, maximálně vyhlásíme stávkovou pohotovost na protest proti absurdistánu," doplnila jednatelka Petra Barešová, která v komiksu taktéž vystupuje.

Odbory již v listopadu připravovaly stávku, neboť nesouhlasily s řadou změn připravovaných vedením podniku a města. Předložily sedm požadavků, přičemž žádaly kromě doplacení 1,9 miliardy korun na provozní náklady ukončení všech dalších projektů, jež směřují k vyčlenění některých činností z podniku. Trvaly také na zastavení plánovaného propouštění. Rada města poté schválila uvolnění 900 milionů korun pro dopravní podnik, což odboráři označili za nedostatečné. Stávku se však podařilo odvrátit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků