Hlavní obsah
Dagmar Honsová Foto: Michaela Feuereislová, Právo

Koho budou volit Dagmar Honsová, David Ondříček a Cyril Höschl

Novinky.cz se před volbami ptají osobností z různých oblastí veřejného života, koho budou volit. Tentokrát odpovídala meteoroložka Dagmar Honsová, psychiatr Cyril Höschl a režisér David Ondříček.

Dagmar Honsová Foto: Michaela Feuereislová, Právo
Koho budou volit Dagmar Honsová, David Ondříček a Cyril Höschl

Dagmar Honsová - meteoroložka

Musím přiznat, že to bych raději předpovídala počasí ”v brázdě nízkého tlaku vzduchu" (při té synoptické situaci nám totiž vychází úspěšnost předpovědi nejnižší), než se vyjadřovala k naší politické situaci. Volit ale půjdu - KDU-ČSL, jejich program se mi zamlouvá nejvíce.

David Ondříček - režisér a producent

V pražské Lucerně se 2. března 2013 předávaly výroční ceny filmové akademie za rok 2012 Český lev. Na snímku David Ondříček.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Koho budu volit, zatím nevím. Vím, že nebudu volit žádnou levicovou stranu. Rozhoduji se mezi TOP 09 a ODS. Politiku v současné době vnímám jako hru méně úspěšných manažerů. Ti úspěšní pracují ve velkých firmách a nemají potřebu koukat, kdo jim co strčí do kapsy. I když se někdy strká i tam.

Možná se za těch pár dnů do voleb objeví nějaká strana, která bude přát podnikavým a schopným, ale dost pochybuji. Tak tu bych volil. Protože se za takového člověka zcela neskromně považuji.

Cyril Höschl - lékař, ředitel Psychiatrického centra Praha

Cyril Höschl Prof. MUDr. DrSc. FRCPsych., psycholog, Psychiatrická léčebna Praha Bohnice.

Foto: Milan Malíček, Právo

Ač to mnohým zní paradoxně, budu po zralé úvaze volit ODS. Její kmotři dílem odpadli, dílem přešli k vítězům a vykukové už leští kliky u očekávaně vládních stran, takže ODS se opět postupně stává i pro poctivé pravicově smýšlející občany volitelnou nadějí. Navíc je dobrá šance, že se v opozici zušlechtí, neboť prospěcháři za ni nyní sotva budou kopat.

Další argument pro ODS je převzatý z burzy: komodity se nakupují, když je jejich cena dole. No a v neposlední řadě – klasická pravice s koaličním potenciálem potřebuje zoufale podpořit!

Na dotaz, koho budou volit a proč, odpovídali Novinkám také lidé v Liberci.

Volební anketa z ulic Liberce

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků