Hlavní obsah
Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek Foto: Jan Handrejch, Právo

Koalice ladila detaily služebního zákona. Zemanovi neustoupíme, vzkázal Bartošek

Ministr vnitra Milan Chovanec, místopředseda Sněmovny Jan Bartošek a náměstek ministryně spravedlnosti Robert Pelikán dolaďovali v pátek na ministerstvu vnitra finální text služebního zákona, který předají šéfům opozičních stran. Koalice neustoupí prezidentovi Miloši Zemanovi a nevypustí z návrhu funkci politických náměstků, tvrdí Bartošek.

Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek Foto: Jan Handrejch, Právo
Koalice ladila detaily služebního zákona. Zemanovi neustoupíme, vzkázal Bartošek

„Ještě jsme procházeli některé body, kde nebylo úplně jasno. Potřebovali jsme si vyjasnit jednotlivé postoje,“ zhodnotil Bartošek průběh jednání. „Finalizovali jsme text a chtěli jsme jej uzavřít tak, aby byl následně poslán předsedům koaličních stran, předsedům poslaneckých klubů a aby ten text byl odsouhlasen a takto jej mohli zavčas předat opozičním stranám,“ dodal.

Blíže se ale nechtěl vyjádřit k tomu, jakých konkrétních bodů se jednání týkalo. Prý kvůli ohledu na opoziční strany, jež by měly finalizovaný text obdržet zřejmě ještě v pátek.

Schůzka se Zemanem

Prezidentu Miloši Zemanovi, který opakovaně kritizoval, že zákon zavede také funkci politických náměstků, koalice neustoupí. „Bavili jsme se o tom, že dohoda, která byla uzavřena, platí. To znamená, že platí i otázka politických náměstků,“ řekl Bartošek na dotaz Novinek.

S prezidentem se hodlá sejít a sdělit mu mimo jiné to, že institut politických náměstků není nějaký nový instrument, ale počítá s nimi už dřívější zákon, který schvalovala v roce 2002 Zemanova vláda. „Je to spíš o tom, se s panem prezidentem potkat a zkusit si to vysvětlit,“ dodal místopředseda Sněmovny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků