Hlavní obsah
Foto: Jef Kratochvil

Klaus: vývoj kauzy Kořistka mi dává za pravdu

Prezident republiky Václav Klaus odmítl výrazněji komentovat současnou situaci v korupční kauze kolem poslance Zdeňka Kořistky. "Žádné silné soudy dělat nechci," řekl ve čtvrtek Právu s tím, že mu však vývoj situace dává za pravdu v jeho dřívějších prohlášeních.

Foto: Jef Kratochvil
Klaus: vývoj kauzy Kořistka mi dává za pravdu

"Ale jedno si odpustit nemohu. Myslím, že média zaregistrovala můj první soud o té věci před několika týdny a mám pocit, že mi dosavadní vývoj situace spíše dává za pravdu," řekl Právu v Olomouci. Klaus již dříve varoval před vyvoláním umělého skandálu a označil Kořistku za ne zcela důvěryhodnou osobu. Také krajská státní zástupkyně Zlatuše Andělová mluvila o "nevěrohodnosti" Kořistkovy osoby.

Premiér Stanislav Gross nepokládá stanovisko Andělové k postupu policie v případu Zdeňka Kořistky za "zjevenou pravdu". Andělová tvrdí, že policie postupovala při vyšetřování údajného podplácení unionistického poslance nezákonně. Premiér dnes řekl, že k věci se ještě musí vyjádřit vrchní státní zastupitelství, a až se státní zástupci dohodnou, bude možné se ke kauze vrátit.

"Pokud někdo dospěje k závěru, že policie něco porušila, pak k tomu jsou příslušné mechanismy. Ale to není na premiérovi, aby je spouštěl," upozornil Gross novináře. Podle něj je právě na státním zastupitelství, aby konalo, zjistí-li, že policisté spáchali trestný čin. "Já bych chtěl, aby každý zachoval chladnou hlavu," poznamenal předseda vlády.

Policejní prezident Jiří Kolář v Českém rozhlase uvedl, že z procesního hlediska je třeba dál případ prošetřovat, ale z pohledu "vnějších otázek" si není vůbec jist tím, zda to má ještě cenu. Už ve středu ale kategoricky odmítl tvrzení, že policie postupovala nezákonně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků