Hlavní obsah
 

Klaus pokřtil své Zápisky z cest a odletěl do New Yorku

Jarní Anglie, zápisky z cest po vlasti, jeden (obyčejný) den v New Yorku či Indie příliš krátkým a příliš letmým pohledem jsou jen některé kapitoly z nejnovější knihy prezidenta Václava Klause Zápisky z cest, kterou pokřtil v úterý v Praze. Prezident žertoval, že si na akci mohl vzít kufr, jelikož ihned po ní odlétal do New Yorku, kde vystoupí na Valném shromáždění OSN.

 
Klaus pokřtil své Zápisky z cest a odletěl do New Yorku

Podle prezidenta se kniha skládá ze dvou částí - v první polovině jde o texty napsané v Praze, druhá půlka se skládá ze zápisků psaných v ten den. "Je tam méně moudrostí a filosofování, ale více autentických zážitků," řekl Klaus.

Kniha vznikla poté, co Klause oslovilo nakladatelství Fragment po úspěchu jeho zápisků z cesty po Jižní Americe, které publikovalo Právo a Novinky.cz.

Prezident sice uznal, že mnohé mu jako státníkovi-cestovateli unikne, zažije prý však mnoho jedinečného. "Člověk v mé roli leccos nevidí, ale zase vidí leccos, co nevidí jiní. Obojí má své specifikum a výhody," dodal Klaus.

Autogramiáda nové knihy Václava Klause

Foto: Jan Handrejch, Právo

Prezident zavtipkoval, že se stal obětí manipulace a ve své pasivitě se nechal k vydání knihy přemluvit. "Jestli to bude absolutní propadák, bude to vaše věc," podotkl Klaus.

Další knihu, jíž je spoluautorem, představí prezident příští týden. Tentokrát se vrátí k ekonomickému tématu a bude se věnovat euru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků