Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus se senátorkami Lianou Janáčkovou a Janou Juřenčákovou (uprostřed). Foto: Milan Malíček, Právo

Klaus může kvůli Bémovi přijít o jeden hlas

O hlas jednoho ze senátorů může přijít Václav Klaus při volbě prezidenta České republiky. Jana Juřenčáková (NSK) uvedla, že bere zpět své rozhodnutí hlasovat ve prospěch současného prezidenta.

Prezident Václav Klaus se senátorkami Lianou Janáčkovou a Janou Juřenčákovou (uprostřed). Foto: Milan Malíček, Právo
Klaus může kvůli Bémovi přijít o jeden hlas

Názor změnila po čtvrtečním zasedání zastupitelstva města Prahy, při kterém ji primátor Pavel Bém nazval „vulgárním populistou“.

„Po tom, co jsem zažila na zasedání pražského zastupitelstva ze strany primátora Béma, již nejsem ve svém rozhodnutí tak pevná. Můžu říci, že byl pro mne šok, když mě primátor mimo jiné nazval ,vulgárním populistou‘ a opětovně mě obvinil z předvolební kampaně,“ uvedla pro Právo senátorka.

Juřenčáková se zastupitelstva účastnila, aby reagovala na zamítavý postoj magistrátu k petici pražských občanů týkající se konání referenda o letních olympijských hrách v Praze.

Válcující primátor
„Zvažuji, jestli mé rozhodnutí podpořit Václava Klause bylo správné, protože mě děsí, jak někteří vysocí představitelé ODS svým vlivem a v mnoha případech nedemokraticky válcují všechny názory, které se jim nelíbí,“ vysvětlila Juřenčáková.


Podporu dosavadnímu prezidentu vyjádřila senátorka začátkem ledna. Podle ní šlo o spontánní sdělení. „Nikdo na mě nenaléhal, nejsem ODS nijak zavázána. Václav Klaus je kandidátem ODS, naše názory jsou velmi blízké, ale po čtvrtečním zážitku se obávám toho, jaký vliv na něj má nebo bude mít pan primátor Bém,“ dodala senátorka.

Sám pražský primátor a první místopředseda ODS Pavel Bém, který je jedním z nejvýraznějších zastánců olympiády, se vyjádřil jen stručně.

„Úvahám paní senátorky Juřenčákové příliš nerozumím, ale věřím, že se v prezidentské volbě rozhodne správně,“ zaslal Právu v reakci na prohlášení Juřenčákové v textové zprávě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků