Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus Foto: Petr Hloušek, Právo

Klaus má těžkou angínu, omezuje program

Prezident Václav Klaus ochořel, pro nejbližší dny proto musí omezit svůj program. Podle choti Livie Klausové se hlava státu ve středu zřejmě nezúčastní tradiční svatováclavské pouti ani bohoslužby ke svátku sv. Václava.

Prezident Václav Klaus Foto: Petr Hloušek, Právo
Klaus má těžkou angínu, omezuje program

Klausová řekla, že prezident má těžkou angínu a bere antibiotika. "Po hodně dlouhé době si choří doma," poznamenala.

Prezident s manželkou se měli ve středu zúčastnit ve Staré Boleslavi tradiční svatováclavské pouti, která je hlavní akcí státního svátku Dne české státnosti. Slavnostní poutní mši na Mariánském náměstí bude sloužit pražský arcibiskup Dominik Duka. Prezident se pouti 28. září pravidelně účastní.

Mluvčí prezidenta Radim Ochvat sdělil, že se Klaus kvůli nemoci nezúčastní úterní prezentace knihy o katedrále svatého Víta, kde se měl objevit s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou. O případných dalších změnách v programu podle něj Hrad teprve bude informovat.

V pátek a v sobotu by měl prezident vést českou delegaci na summitu Evropské unie ve Varšavě, který je věnován Východnímu partnerství EU. Pokud by se akce nemohl zúčastnit, musel by ho zřejmě zastoupit některý z vládních činitelů. Klausovo zdraví média naposledy sledovala před třemi lety, když podstoupil operaci kyčelního kloubu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků