Hlavní obsah
Národní muzeum Foto: Novinky

Kde v Praze sledovat novoroční ohňostroj a videomapping

Na ohňostroj i videomapping se na Nový rok mohou těšit obyvatelé i návštěvníci metropole. Zatímco pyrotechnická show proběhne ve středu jednorázově, videomapping bude možné zhlédnout opakovaně.

Národní muzeum Foto: Novinky
Kde v Praze sledovat novoroční ohňostroj a videomapping

Hlavní město se pod vedením koalice Pirátů, Spojených sil pro Prahu a uskupení Praha sobě rozhodlo s ohledem na životní prostředí a zvířata upustit od klasického novoročního ohňostroje a nahradí jej videomappingem, který se bude promítat na budovu Národního muzea na Václavském náměstí.

Promítání se uskuteční 1. ledna v 18:15, 19:15 a 20:15. Policie bude přitom krátkodobě omezovat či odklánět dopravu ve Wilsonově ulici. Mezi 17. a 21. hodinou bude řidičům zapovězen vjezd do horní části Václavského náměstí.

Vedle videomappingu se uskuteční od 18 hodin rovněž ohňostroj, který pořádá Praha 2 ve spolupráci se spolkem Ohňostroj pro Prahu. Pyrotechnika bude odpalována z bastionu nad parkem Folimanka v nuselském údolí. Tematicky bude světelná show věnována zemřelým osobnostem uplynulého roku.

Organizátoři doporučují sledovat ohňostroj z Vyšehradu a z prostor před Kongresovým centrem, kde by mělo být zajištěno ozvučení. Organizátoři z bezpečnostních důvodů nedoporučují sledování show z Nuselského mostu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků