Hlavní obsah

Karel Schwarzenberg slavil narozeniny v brněnské tramvaji

Číslo 75 v Brně má autobus z Obřan do Slatiny, ale v sobotu měla stejné číslo taky tramvaj. Ve speciálně vypraveném voze oslavil pondělní pětasedmdesátiny ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Karel Schwarzenberg slavil narozeniny v brněnské tramvaji

Zatímco ostatní tramvaje jezdí v sobotu poloprázdné, Schwarzenbergova byla plná lidí. Někteří jen poslouchali cimbálovou muziku a popíjeli svařené víno, jiní politikovi gratulovali k narozeninám, přáli úspěch ve volbách a probírali politické otázky od jmenování ústavních soudců až po situaci v Palestině.

Schwarzenberg v Brně

Foto: Miroslav Homola, Právo

Schwarzenberg rozdal desítky autogramů lidem všech generací, pózoval na společných fotkách a obdržel několik drobných dárků. Bylo mezi nimi i ozdobné pero, které přihlížející rozesmálo. Vzpomněli si nejspíš na epizodu prezidenta Václava Klause, jenž v Chile schoval do kapsy protokolární pero. Nové Schwarzenbergovo pero však má skrytou výhodu - v okamžiku se může změnit v malou dýku.

Miroslav Homola

Foto: Právo

Tramvaj několikrát projela centrem města. Stanovený jízdní řád ale příliš nedodržovala. Hned na výjezdu z Moravského náměstí nabrala asi dvacetiminutové zpoždění. Čekalo se na Schwarzenberga i na to, až jeho tým tramvaj náležitě vyzdobí. "Dochvilnost je výsadou králů, ale na knížata to asi neplatí," glosoval zdržení muž v hloučku čekajících.

Fanoušci Schwarzenberga svou náklonost neskrývali

Foto: Miroslav Homola, Právo

Oslava narozenin vyvrcholí večer v jednom z brněnských klubů. "Nevím, jak je to možné, ale nejhezčí holky jsou vždycky z Brna," řekl Schwarzenberg na otázku, proč si k oslavě vybral zrovna jihomoravské město.

Schwarzenberg v Brně

Foto: Miroslav Homola, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků