Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman podle svých slov sám žádnou kampaň nevede Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Kampaň na podporu Zemana se stala terčem vtipálků

Kampaň, kterou rozjeli příznivci prezidenta Miloše Zemana před druhým kolem voleb hlavy státu, se kvůli své kontroverznosti a negativnímu ladění okamžitě stala terčem vtipů a předělávek.

Prezident Miloš Zeman podle svých slov sám žádnou kampaň nevede Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Kampaň na podporu Zemana se stala terčem vtipálků

Zatímco originální plakát používá heslo „Tato země je naše”, které nese i nedávno vydaná kniha Zemanových rozhovorů, a operuje s vizí, že je třeba zastavit protikandidáta Jiřího Drahoše a také migranty, parafráze z dílny vtipálků připomínají, že „tuto zemi” si nárokují i jiní.

Odkazují třeba na Zemanův vztah k Číně, ale figurovat na nich může i akční hvězda.

Pozornost vzbudila i použitá Zemanova fotografie, která minimálně ne zcela koresponduje s podobou prezidenta v posledních měsících.

Jedna z věcí, kterou Zemanovi příznivci argumentují proti Jiřímu Drahošovi, je jeho někdejší členství v Římském klubu. Společenství opřádají teoriemi o světovém spiknutí. O něco prozajčtěji to vypadá, když se klub napíše s malým „ř”.

Tomu, jak snadné je někoho onálepkovat, se vysmívá tato koláž, která využívá autentické titulky.

Zeman po celou dobu předvolebního klání opakuje, že on sám žádnou kampaň za své znovuzvolení nevede. O jeho prezentaci se stará spolek Přátelé Miloše Zemana a Strana práv občanů (SPO). Ačkoliv prezident naznačil, že tyto inzeráty považuje spíše za zbytečné, za svými podporovateli prý stojí. [celá zpráva]

Nynější Zemanova propagace nicméně dává vzpomenout na lživé inzeráty, které se před pěti lety objevily v tisku proti tehdejšímu Zemanovu soupeři Karlu Schwarzenbergovi.

Svérázný způsob propagace je Přátelům Miloše Zemana vlastní. Prezidenta, který se netají svými sympatiemi k někdejšímu britskému premiérovi Winstonovi Churchillovi, k britskému státníkovi nepřímo přirovnávají i za cenu, že z Churchilla udělají „ožralého, sprostého, nikotinem páchnoucího hulváta”.

Nyní dávají v kinech film Nejtemnější hodina o Winstonu Churchillovi. Je inspirativní. Trailer: https://youtu.be/4ptda3bpxeU

Zveřejnil(a) Zeman Znovu 2018 dne 17. leden 2018
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků