Hlavní obsah
Miroslav Kalousek (TOP 09) na schůzi Poslanecké sněmovny Foto: Petr Hloušek, Právo

Kalousek: Živnostníci v Česku stojí proti sedmadvacetihlavému draku

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek přirovnal státní byrokracii k několikahlavému draku, který otravuje život živnostníkům. Prohlásil, že podnikatele v současnosti kontroluje 27 úřadů, přitom by se daly sdružit do jedné. Jeho strana při té příležitosti předložila do Sněmovny návrh zákona, který by zavedl jednotné kontrolní místo.

Miroslav Kalousek (TOP 09) na schůzi Poslanecké sněmovny Foto: Petr Hloušek, Právo
Kalousek: Živnostníci v Česku stojí proti sedmadvacetihlavému draku

„Všimněte si, že i tvůrci pohádek, když stavěli hrdinu proti několikahlavému draku, tak nikdy nešli přes sedm hlav,“ komentoval to Kalousek. „Představte si českého živnostníka, který stojí proti otravným institucím státu a má tam těch hlav 27.“

TOP 09 si od návrhu slibuje zjednodušení administrativy a snížení zbytečné byrokracie. „Náš zákon zjednoduší komunikaci mezi státem a podnikateli,“ uvedla na tiskové konferenci místopředsedkyně strany Helena Langšádlová.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Vybírání daní, které se zjevně ministrovi financí (Andreji Babišovi) nedaří, nelze zlepšit šikanou, vyšší administrativní zátěží a podezíráním úplně každého. Lze ho zlepšit pouze profesionálním výkonem, v němž ministr Babiš selhává,“ dodal Kalousek.

Ten také řekl, že bude nadále odmítat Babišův návrh na zavedení elektronické evidence tržeb, která podle Kalouska bude znamenat jen zvýšenou šikanu podnikatelů a vyšší náklady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků