Hlavní obsah
Miroslav Kalousek Foto: Jan Handrejch, Právo

Kalousek: Zažil jsem desítky arogantních kreténů, ale na Babiše nikdo nemá

Slovní přestřelky a urážky mezi šéfem poslanců TOP 09 Miroslavem Kalouskem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) už se staly součástí politického koloritu. Tentokrát to ale Kalousek vzal pěkně zostra a premiéra nazval arogantním kreténem, na kterého nemá dokonce nikdo z těch, které Kalousek za léta v politice potkal.

Miroslav Kalousek Foto: Jan Handrejch, Právo
Kalousek: Zažil jsem desítky arogantních kreténů, ale na Babiše nikdo nemá

„Za třicet let jsem v politice zažil desítky arogantních kreténů bez špetky sebereflexe. Nikdo z nich vám však v této disciplíně nesahal ani po kotníky, pane premiére. Tady na Vás nikdo nemá,” pustil se ostře na Twitteru do premiéra šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Reagoval na slova premiéra Andreje Babiše, kdy se podivoval nad tím, že jsou zrušeny čtvrteční interpelace a že se na ně těšil.

„Cože? Oni mi zrušili interpelace? A já se tak těšil! A ještě jsem si zkrátil výjezd do Sokolova. Budu si stěžovat,” psal na Twitteru premiér.

Z jeho předchozích vyjádření lze ale usuzovat, že jde o ironickou poznámku, protože se v minulosti několikrát nad smysluplností interpelací sám pozastavoval a říkal, že na ně chodit nebude a nemusí.

Nejde zdaleka o první ostrou výměnu vulgarit mezi Kalouskem a Babišem. Do paměti se zapsal například projev premiéra ve Sněmovně, kde Kalouska častoval zlodějským ožralou, Kalousek následně požadoval omluvu a celá věc skončila téměř i u soudu.

BEZ KOMENTÁŘE: Reakce Andreje Babiše na vystoupení Miroslava Kalouska

Video: Novinky

Interpelace jsou pravidelnou součástí jednání Poslanecké sněmovny a konají se každý čtvrtek, když plénum zasedá. Je to prostor pro opoziční poslance, aby oficiální cestou kladli dotazy členům vlády.

Ty byly ale pro tento týden zrušeny, protože se poslanci shodli, že místo nich zařadí dosud neukončené mimořádné schůze. Ta hlavní se týká nákupu zdravotnických pomůcek v době koronaviru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků