Hlavní obsah
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek Foto: Petr Horník, Právo

Kalousek: Shodit lex Babiš kvůli drobné chybě je jako vylít s vaničkou i dítě

TOP 09 je připravená podpořit lex Babiš, tedy zákon o střetu zájmů. Její předseda Miroslav Kalousek ve středu novinářům sdělil, že pokud by někdo nehlasoval pro přijetí zákona z důvodu drobné chyby, která se v něm vyskytla, tak by šlo o problém zástupný, nikoli skutečný.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek Foto: Petr Horník, Právo
Kalousek: Shodit lex Babiš kvůli drobné chybě je jako vylít s vaničkou i dítě

„Je na tom pikantní, že tu údajnou chybu způsobil nový ministr pro legislativu (Jan Chvojka – pozn. red.). Pokud bychom měli kvůli této drobné technické chybě shodit celý zákon, tak bychom vylili s vaničkou i dítě,” sdělil médiím Kalousek.

„Pokud se tím někdo cítí poškozen, nechť navrhne rychlou novelu nebo ať to dá k Ústavnímu soudu, pro nás to není důvod hlasovat proti tomuto zákonu. Pokud by to byl pro někoho důvod, tak je to důvod zástupný, nikoli skutečný,” dodal.

Zákon o střetu zájmů zvaný též Antibabiš by měl členům vlády zamezit vlastnit média a zakázat veřejné zakázky či investiční pobídky společnostem vlastněným některým ministrem.

Ovšem jak Právo ve středu informovalo, ve Sněmovně vznikla chyba, když vypadlo jedno písmeno v klíčovém paragrafu. Kvůli ní by pak média nesměli vlastnit ani poslanci, senátoři a další veřejní funkcionáři. [celá zpráva]

Související témata:

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)

Foto: Petr Horník, Právo

Miroslav Kalousek (TOP 09)

Foto: Petr Horník, Právo

Kalousek je i přesto připraven zákon podpořit, podle něj je totiž podstatné, aby prošel. „Vzhledem k tomu, jak se mění svět kolem nás, tak je velice důležitý. Mrzí nás, že je vůbec potřeba, protože veřejné mínění něco takového vůbec nedovoluje. Dnes veřejné mínění, částečně spoutané řetězy, které jsou kolem mediálních subjektů, něco takového připouští. Pokud to připouští veřejné mínění, tak je zákon nezbytný,” uzavřel Kalousek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků