Hlavní obsah

Jsem smutný, je to pokus očernit mé prezidentování, řekl Klaus

Prezident Václav Klaus při představování své knihy Rok desátý uvedl, že je smutný z toho, kam klesla politika v souvislosti s žalobou na jeho údajnou velezradu. Dodal, že žaloba je dílem jisté skupiny lidí, která má za cíl očernit jeho prezidentské období.

Jsem smutný, je to pokus očernit mé prezidentování, řekl Klaus

„Jsem smutný z toho, kam mohla naše politika klesnout. Jak je možné, že se politický střet převádí do této roviny, kam politický střet a odlišnost názorů nepatří,“ položil Klaus řečnickou otázku. Pondělní rozhodnutí Senátu označil za „poslední kapku, kdy ten hrnec začíná přetékat“.

„Že je to politický souboj a politický záměr a pokus očernit mé prezidentské období od jisté skupiny lidí, je evidentní,“ dodal. Sám je prý přesvědčen o tom, že v senátorské žalobě nejde ani tak o jeho skutečné činy.

Končící prezident rovněž prozradil, že se zúčastní středečního jednání vlády. „Je patřičné, aby se prezident republiky s vládou setkal, takže tam zítra ráno rád přijdu,“ uvedl s tím, že se však nehodlá účastnit věcného jednání.

Klaus podotkl, že se mu v posledních dnech na Hradě hromadí děkovné dopisy od hlav ostatních států. Naposledy se s ním prý takto rozloučili například čínský a turecký prezident. „K těmto lidem ta včerejší věc (schválení žaloby pro velezradu) ještě nedoletěla,“ poznamenal.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků