Hlavní obsah
Herečka Jiřina Bohdalová Foto: Michaela Říhová, Právo

Jiřina Bohdalová si nechala zaregistrovat jméno jako ochrannou známku

Herečka Jiřina Bohdalová si koncem dubna u Úřadu průmyslového vlastnictví zažádala o registraci svého jména jako ochranné známky. Značku herečka zaregistrovala pro celou řadu výrobků a služeb.

Herečka Jiřina Bohdalová Foto: Michaela Říhová, Právo
Jiřina Bohdalová si nechala zaregistrovat jméno jako ochrannou známku

Bohdalová si svoje jméno nechala registrovat například pro kosmetické výrobky, oblečení, audio-video nosiče, papírenské výrobky, kuchyňské výrobky, nápoje, tabákové výrobky, provozování restaurace nebo cestovní kanceláře až po spodní prádlo, reklamní činnost nebo finanční služby. Informoval o tom týdeník MarketingSalesMedia.

Herečka chce podle týdeníku zejména ochránit své jméno před zneužíváním.

Vyjádření Bohdalové se nepodařilo získat, advokát Jiří Štaidl, který o registraci požádal, není podle týdeníku oprávněn takové informace poskytovat.

Ochranná známka:

Ochrannou známkou je označení grafického znázornění, tvořené zejména slovy, písmeny, číslicemi, barvou, kresbou nebo tvarem výrobku či jeho obalu, určené k rozlišení výrobků nebo služeb.

Přihlášku ochranné známky k zápisu do rejstříku může podat jak fyzická, tak i právnická osoba. Úřad průmyslového vlastnictví provede formální průzkum, zda má přihláška zákonem předepsané náležitosti, a poté i věcný průzkum, při němž zjišťuje, zda předmětem přihlášky není označení, které je nezpůsobilé k zápisu do rejstříku.

Zápisem do rejstříku získává vlastník ochranné známky výlučné právo tuto známku používat. Platnost zápisu trvá 10 let, tuto dobu však vlastník může proti zaplacení poplatku prodloužit podáním žádosti o obnovu zápisu vždy o dalších 10 let.

Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví


yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků