Hlavní obsah
Bohuslav Sobotka Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Jihočeská ČSSD nepodpořila Sobotkovu nominaci do čela strany

Sobotní krajská konference ČSSD neschválila nominaci premiéra Bohuslava Sobotky na předsednický post. Ten bude Sobotka obhajovat na březnovém sjezdu strany. Jihočeši navrhli na prvního místopředsedu poslance Jeronýma Tejce, který je považován za Sobotkova názorového oponenta. O výsledcích krajské konference informoval krajský tajemník strany Karel Vrkoč.

Bohuslav Sobotka Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Jihočeská ČSSD nepodpořila Sobotkovu nominaci do čela strany

Nominaci Sobotky na předsedu ČSSD podpořilo na jihu Čech 56 ze 144 účastníků krajské konference, uvedl Vrkoč. Jihočeskou organizaci ČSSD i nadále povede hejtman Jiří Zimola, který je řazen ke stranickým kritikům Sobotky. Zároveň byl zvolen do předsednictva ČSSD. O nominaci na předsedu ani místopředsedu strany se neucházel.

Prvním místopředsedou ČSSD by podle většiny regionálních organizací měl zůstat ministr vnitra Milan Chovanec, kterého si po svém boku přeje i Sobotka. Tejce na tuto funkci kromě Jihočechů nominovala zatím jen jihomoravská ČSSD. Členové strany na Vysočině na prvního místopředsedu nenavrhli nikoho.

Jeroným Tejc

Foto: Petr Horník, Právo

Nominaci na posty řadových místopředsedů dnes v Jihočeském kraji získali Lenka Teska Arnoštová, Petr Dolínek, Lubomír Zaorálek, Jan Hamáček a Jan Birke. Neuspěla naopak Michaela Marksová.

V krajských volbách sociální demokraté na jihu Čech zvítězili a Zimola potřetí obhájil místo hejtmana. Kraj vede koalice ČSSD, ANO a hnutí Jihočeši 2012.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků