Hlavní obsah
Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) Foto: Petr Hloušek, Právo

Jdu do toho, řekl teď už prý vážně Škromach o prezidentské kandidatuře

Nejdřív spíše jako recesi, nyní už zcela vážně. Tak bere svoji možnou kandidaturu na prezidentský post místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD). Uvedl to v Brně na stranické tiskové konferenci.

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) Foto: Petr Hloušek, Právo
Jdu do toho, řekl teď už prý vážně Škromach o prezidentské kandidatuře

Škromach prohlásil, že podle jeho předpokladu proběhne příští nominace ČSSD na post prezidenta na základě rozhodnutí široké členské základny.

„Pokud si to členská základna podle našeho referenda v zásadě přeje, je potřeba dopředu signalizovat, že se budu ucházet o to, abych podporu sociální demokracie získal. Zpočátku jsem to bral jako recesi, ale nyní po některých ohlasech beru kandidaturu vážně, byť je zatím na to ještě brzy,“ prohlásil Škromach.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zároveň však dodal, že se ještě nedá mluvit o nějaké kampani. „Případ pana Fischera (neúspěšného prezidentského kandidáta Jana Fischera, pozn. red.) je odrazujícím příkladem, kdy kampaň začala příliš brzo, kdy dech došel těsně před páskou a do čela se dostali jiní,“ dodal Škromach.

Škromach má dlouhodobě blízko k stávajícímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten nastoupil do funkce v březnu 2013. Jeho první funkční období skončí v roce 2018.

Anketa
Líbil by se vám Zdeněk Škromach jako prezident?
Ano
4.8 %
Ne
95.2 %
Celkem hlasovalo 17071 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků