Hlavní obsah
 

Hygienici řeší ceremoniál na Hradě 28. října, Zeman si ho přeje

Během zavedených tvrdých opatření by se měl 28. října konat ceremoniál udělování státních vyznamenání na Pražském hradě. Hygienici stále řeší jeho podobu, akce, pokud se uskuteční, bude potřebovat jejich výjimku. Dle vládních nařízení je totiž dovoleno setkávání maximálně šesti lidí. Prezident Miloš Zeman řekl, že udělá vše pro to, aby se ceremoniál uskutečnil.

 
Hygienici řeší ceremoniál na Hradě 28. října, Zeman si ho přeje

„Dělá to hlavní hygienička paní Jarmila Rážová," řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula. Sám prý nechce být podezříván z osobních zájmů. Prymula má být mezi oceněnými.

Podle něj se zatím ceremoniál plánuje s omezeným počtem účastníků, kromě prezidenta a oceněných by přišli také zástupci vlády a vybraných institucí bez rodinných příslušníků.

„Nevylučuji ale, že ceremoniál bude dále omezen, protože situace se vyvíjí,” řekl ministr.

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Blesk nedávno uvedl, že pokud by byl ceremoniál zrušen, považoval by to za urážku státního svátku vzniku republiky i těch, kteří mají ocenění dostat.

Miloš Zeman vchází s manželkou Ivanou do zaplněného Vladislavského sálu na loňském udílení vyznamenání.

Foto: Právo

Uvedl také, že sám na virus ještě testován nebyl, protože odběr z nosohltanu není příjemný.

Vláda od středy dovolila setkávání maximálně šesti lidí vevnitř i venku. Jedinou výjimku mají zasedání orgánů státní správy a samosprávy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků