Hlavní obsah
Zemanův kancléř Vratislav Mynář Foto: Pavel Karban, Právo

Hygienici odložili případ Mynářovy zabijačky v Osvětimanech

Zlínští hygienici odložili šetření dubnové zabijačky v penzionu hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Své rozhodnutí podložili rozsudkem pražského městského soudu, který na jaře zrušil některá opatření resortu zdravotnictví. Kvůli chybějící registraci prasete už Mynář dostal od veterinářů pokutu 1300 korun.

Zemanův kancléř Vratislav Mynář Foto: Pavel Karban, Právo
Hygienici odložili případ Mynářovy zabijačky v Osvětimanech

Hygienikům kauzu předala policie, která zabijačku v době nouzového stavu vyhodnotila jako podezření z přestupku spočívajícího v porušení zákazu shromažďování povoleného počtu lidí.

„Daný případ byl usnesením odložen, a to v důsledku zrušení některých mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví rozsudkem Městského soudu v Praze,” uvedla v úterý mluvčí Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Vendula Ševčíková.

Rozhodnutí se dalo očekávat, protože již dříve právníci ministerstva vnitra konstatovali, že řízení proti lidem, kteří se dopustili přestupku proti soudem zrušeným opatřením, bude muset být zastaveno. Šéf resortu vnitra Jan Hamáček (ČSSD) mluvil o tom, že rozhodnutí bude platit pro přestupky spáchané v době od 23. do 27. dubna.

O zabijačce v době vyhlášeného nouzového stavu v dubnu letošního roku informoval server Blesk.cz. Napsal, že se jí zúčastnilo šest lidí. Mynář později uvedl, že při domácí zabijačce prasete dodržel platné předpisy. Odmítl, že pořádal zabijačku s hostinou, šlo podle něj o sanitární porážku prasete a rozporcování. Hájil se, že porážka byla nutná kvůli stavu prasete.

Testy na koronavirus, které účastníci porážky absolvovali, podle něj koupila jeho lékařka.

Zabijačka se podle Mynáře uskutečnila ve stanu na trávě v místě, kde má trvalé bydliště. „Nebyli tam kamarádi, ale příbuzní, nejbližší spolupracovníci a řezník,” uvedl Mynář. Při usmrcení byli potřeba kvůli síle zvířete minimálně čtyři lidé, dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků