Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Houby rostou, ale jen někde. Kolem Prahy nenajdete nic

Houbařská sezóna je díky příznivému počasí v plném proudu, houby se však dají nalézt pouze někde. Podle České mykologické společnosti hlásí houbaři větší nálezy především z Vysočiny a Novohradských hor, naopak v okolí hlavního města prý houby téměř nerostou.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Houby rostou, ale jen někde. Kolem Prahy nenajdete nic

Předseda společnosti Jaroslav Landa řekl, že v tuto roční dobu už přestávají některé druhy hub růst. Z hřibovitých podle něj rostou hlavně hřiby hnědé, klouzky a kozáky. Nalézt lze i šupinovky, václavky, bedly, pečárky a začínají se objevovat i podzimní druhy jako čirůvky fialové nebo mlženky.

Z jedovatých druhů mohou lidé v lesích narazit na vláknice, pavučince, jedovaté druhy čirůvek, pestřece nebo čechratky podvinuté. Podle Landy rostou i další jedovaté druhy, které lze zaměnit s jedlými.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Letošní houbová sezóna nebyla kvůli suchu podle Landy dobrá, ale ještě nekončí. "Čekám, že nějaký týden budeme podzimní houby ještě sbírat," dodal mykolog.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků