Hlavní obsah
Předseda strany a premiér v demisi Andrej Babiš přichází na jednání výboru hnutí ANO. Foto: Petr Horník, Právo

Hlasoval jsem pro jednání s ČSSD, vláda musí být do prázdnin, řekl Babiš

Hnutí ANO a ČSSD spolu k vyjednávacímu stolu usednou v pondělí. Novinářům to ve Sněmovně řekl premiér a šéf ANO Andrej Babiš. Uvedl také, že on sám na čtvrtečním jednání výboru hnutí hlasoval pro obnovení námluv se soc. dem. Vláda s důvěrou by podle něj měla být do konce června.

Předseda strany a premiér v demisi Andrej Babiš přichází na jednání výboru hnutí ANO. Foto: Petr Horník, Právo
Hlasoval jsem pro jednání s ČSSD, vláda musí být do prázdnin, řekl Babiš

Babiš nechtěl říci, co ČSSD na pondělním jednání nabídne. Neprozradil ani, zda straně přenechá vedení ministerstva vnitra nebo financí. „Budeme pokračovat, odpíchneme se od toho posledního jednání,“ sdělil Babiš.

Uvedl, že on sám na jednání čtvrtečního výboru hlasoval pro obnovení jednání se soc. dem. „Když jsem šel hlasovat, tak jsem si kladl různé otázky. Ve finále jsem se podvolil většině výboru. Hlasoval jsem pro,“ prohlásil premiér.

Na otázku, zda bude mít Česká republika do prázdnin vládu s důvěrou, odpověděl, že snad ano. „Musí být, všichni jsme z toho unaveni. Uděláme pro to maximum. Budeme chtít co nejrychlejší dohodu,“ řekl. O tom, že by vláda měla být do konce června, dříve mluvil prezident Miloš Zeman.

Za prezidentem se chce Babiš vypravit v neděli. Chce mu osobně vysvětlit, proč bude ANO pokračovat v námluvách s ČSSD. Zeman totiž Babišovi doporučil vyjednávat s SPD Tomia Okamury. Proti tomu je však část ANO.

Babiš dodal, že stále počítá s tím, že případnou koalici ANO a ČSSD by podpořili či tolerovali komunisté. Ty však čeká příští sobotou sjezd a je otázkou, zda v čele zůstane dosavadní šéf strany Vojtěch Filip.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků