Hlavní obsah
Místopředseda ČSSD Michal Hašek Foto: Jan Handrejch, Právo

Hašek chce skoncovat se Sobotkou na mimořádném sjezdu ČSSD

První místopředseda ČSSD Michal Hašek, který společně se svými příznivci prosadil na nedělním jednání stranického předsednictva schválení výzvy Bohuslavu Sobotkovi, aby odstoupil z čela strany, chce ihned po dokončení jednání o nové vládě svolat mimořádný sjezd strany. Do jednání o novém kabinetu se už Hašek pustil. O schůzku požádal šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše.

Místopředseda ČSSD Michal Hašek Foto: Jan Handrejch, Právo
Hašek chce skoncovat se Sobotkou na mimořádném sjezdu ČSSD

Hašek tvrdí, že sobotní rozhodnutí předsednictva ČSSD „přispěje ke zvýšení naší šance sestavit silnou vládu, ve které ČSSD bude skutečným lídrem”. V této souvislosti dodal, že bude žádat „o svolání mimořádného sjezdu hned po dokončení jednání o nové vládě”.

Právě o rozhodnutí sjezdu se opírá i odstavený předseda Sobotka, který nemůže být z čela odvolán a odstoupit nehodlá. Podle Haška však Sobotka totálně ztratil sebereflexi. „Považuji za neuvěřitelné, že Bohuslav Sobotka odmítá respektovat výsledek demokratického hlasování legitimně zvoleného vedení ČSSD,” okomentoval Hašek Sobotkův postoj.

Babiše již Hašek kontaktoval

Coby nově pověřený šéf vyjednávacího týmu již Hašek oslovil k jednání Babiše. „Kontaktoval jsem pana Babiše s žádostí o schůzku, až se vrátí ze zahraničí,“ řekl v pondělí Hašek Novinkám. Se stejnou žádostí se prý obrátil i na lídra lidovců Pavla Bělobrádka.

Schůzky, na kterých se bude probírat možná vláda, začnou v úterý, doplnil první místopředseda ČSSD.

Právě Hašek se po volbách vyslovil pro vládní spolupráci s ANO 2011 a KDU-ČSL. Takřka okamžitě využil toho, že předsednictvo jeho strany odstranilo v neděli Sobotku z klíčové pozice šéfa vyjednávacího týmu o novém kabinetu. Místo toho širší vedení strany určilo, že jedničkou při rokováních je právě Hašek. [celá zpráva]

Ve vyjednávacím týmu jsou dále místopředsedové Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec a možný šéf poslaneckého klubu Jeroným Tejc.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků