Hlavní obsah
Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (vlevo) a Michal Hašek. Foto: Ondřej Deml, ČTK

Hašek bude asistentem poslanci Běhounkovi. Za tisícovku měsíčně

Bývalý místopředseda ČSSD a jihomoravský exhejtman Michal Hašek bude jako asistent pomáhat poslanci Jiřímu Běhounkovi (za ČSSD), který je zároveň hejtmanem Vysočiny. Hašek to uvedl na svém facebookovém profilu, měsíčně bude pobírat 1000 korun.

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (vlevo) a Michal Hašek. Foto: Ondřej Deml, ČTK
Hašek bude asistentem poslanci Běhounkovi. Za tisícovku měsíčně

Běhounek je jedním z možných kandidátů na nového předsedu ČSSD. Kandidaturu však podmínil návratem Haška, bývalého poslance Jeronýma Tejce a jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly. Hašek a Tejc se však do vedení vracet nehodlají.

Na informaci upozornila Česká televize. Na Haška se obrátil sám Běhounek, který byl poslancem a hejtmanem i v minulém volebním období.

„Asi před dvěma týdny mě oslovil se žádostí o spolupráci při své parlamentní práci. Chce využít mých zkušeností bývalého předsedy poslaneckého klubu a hejtmana. Rád mu poskytnu analýzy či konzultace v legislativním procesu,” uvedl Hašek.

Pro tvořiče a hledače konspiračních teorií 😂😜👍 před cca 2 týdny mne oslovil se žádostí o spolupráci při své parlamentní...

Zveřejnil(a) Michal Hašek dne 22. listopad 2017

Hašek se s Běhounkem dohodl na minimální možné odměně, a to 1000 korun, i na vstupní kartě do Sněmovny. Hašek byl poslancem ještě v minulém volebním období. ČSSD však požadovala, aby si její hejtmani vybrali buď poslanecký mandát, nebo hejtmanské křeslo. Hašek se tak poslaneckého mandátu vzdal a zůstal hejtmanem. Běhounek si nechal obě funkce.

Po loňských volbách Haška v čele kraje vystřídal Bohumil Šimek (ANO), ČSSD je v koalici, ale Hašek politickou funkci nemá, což bylo podmínkou ANO pro spolupráci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků