Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová. Foto: Ondřej Deml, ČTK

Vláda požádá o prodloužení nouzového stavu

Vláda požádá o prodloužení nouzového stavu vyhlášeného v souvislosti s epidemií koronaviru. Před úterním jednáním Sněmovny to sdělili vicepremiéři Jan Hamáček (ČSSD) a Alena Schillerová (za ANO).

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová. Foto: Ondřej Deml, ČTK
Vláda požádá o prodloužení nouzového stavu

„Jsem přesvědčen, že bude potřeba požádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Epidemie brzdí pomalu. Pokud budeme chtít držet některá opatření, tak si to prodloužení stavu vyžádá,“ uvedl v úterý před jednáním dolní komory Hamáček.

S ním souhlasí i šéfka státní kasy Schillerová. „Určitě budeme (o prodloužení stavu nouze – pozn. red.) žádat. Projednáme to v pátek nebo v pondělí na schůzi vlády,“ dodala ministryně s tím, že na tom panuje shoda.

Jednat tak budou vládní špičky především o době, po kterou budou chtít nouzový stav prodloužit. Jejich návrh pak bude muset podpořit také Sněmovna. „Ta o tom rozhodne s největší pravděpodobností příští čtvrtek,“ nastínil šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Hamáček pak také požádal ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), aby do tabulky protiepidemických opatření doplnil, zda a která opatření vyžadují vyhlášení nouzového stavu.

O vytvoření tabulky informoval Blatný minulý týden, kdy rovněž představil její pracovní podobu.

Nouzový stav nyní platí do 20. listopadu, stejně jako většina přijatých opatření, která omezují život v ČR.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků