Hlavní obsah
Štefan Füle Foto: Milan Malíček, Právo

Füle bude mít na starosti rozšiřování EU, oznámil Barroso

Český kandidát na eurokomisaře a bývalý ministr pro evropské záležitosti Štefan Füle bude mít v Evropské komisi na starost oblast rozšiřování Evropské unie. Novinářům to řekl šéf komise José Barroso.

Štefan Füle Foto: Milan Malíček, Právo
Füle bude mít na starosti rozšiřování EU, oznámil Barroso

Füle po svém předchůdci Finovi Olim Rehnovi převezme strategii pro dokončení integrace Chorvatska, stejně tak bude zprostředkovávat i rozhovory o možnostech připojení Turecka nebo Islandu do evropského bloku.

Füle, který se dlouhodobě pohyboval v diplomacii, naposledy působil jako ministr pro evropské záležitosti. Ve funkci nahradí bývalého českého premiéra Vladimíra Špidlu, který měl na starost oblast sociálních věcí.

Slovenský kandidát na eurokomisaře Maroš Šefčovič bude mít v Evropské komisi na starosti oblast administrativy a zároveň bude místopředsedou EK.

Energetiku bude mít v EU na starosti Němec Günther Oettinger, ekonomické záležitosti Füleho předchůdce Fin Olli Rehn. V komisi bude zasedat i Španěl Joaquin Almunia, který bude dohlížet na dodržování hospodářské soutěže.

Ve funkci musí nové komisaře formálně potvrdit členské státy EU a Evropský parlament.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků