Hlavní obsah
Šéf Pirátů Ivan Bartoš Foto: Jan Handrejch, Právo

EU nám může zastavit dotace kvůli Babišově hamižnosti, varoval Bartoš

Předseda pirátů Ivan Bartoš se obává, že Evropská unie zastaví tok dotací do České republiky kvůli Agrofertu, který patří do svěřenského fondu Andreje Babiše (ANO). Babiš jeho slova v České televizi odmítl.

Šéf Pirátů Ivan Bartoš Foto: Jan Handrejch, Právo
EU nám může zastavit dotace kvůli Babišově hamižnosti, varoval Bartoš

„Já se bojím, že nám EU zastaví dotace, jenom proto, že vy jste hamižný,“ řekl Bartoš Babišovi v diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce.

Odmítl, že by situaci nadsazoval. „Já ty lidi nestraším, já doufám, že to pan Babiš začne řešit. Podle mých posledních informací, tak si Evropská komise vyžádala od českých úřadů historii dotací směrem k Agrofertu za rok 2017 a 2018,“ řekl Bartoš.

Podle jeho informací Agrofert čerpá dotace, na které nemá nárok. „Ty dotace jsou určeny na vyrovnání problematických regionů pro malé a střední podnikání a ne, aby to dotovalo firmy pod holdingem,“ poznamenal Bartoš.

Na situaci upozornil předseda Transparency International David Ondráčka. Domnívá se, že Babiš jako premiér může využívat svého postavení, aby firmy Agrofertu zvýhodnil. Babiš označil Ondráčku za nedůvěryhodného, protože jeho organizace také dostává evropské peníze.

Piráti jsou pro Babiše udavači

„Ondráčka není nezávislý. On sprostě lže. Já žádné exkluzivní informace nemám. Premiér nerozhoduje o dotacích,“ řekl Babiš.

Piráty zase označil za udavače. „Oni mě udali v Evropské unii. Oni chtějí, aby Evropa zastavila dotace do České republiky. Není pro to žádný důvod. Oni vsadili na rétoriku „protibabiš“. Oni jsou ochotni poškozovat Českou republiku jenom kvůli Babišovi,“ dodal s tím, že jeho bývalá firma odvádí do veřejných rozpočtů třikrát víc než dostává.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků