Hlavní obsah
Miloš Zeman a Milada Emmerová Foto: Jan Handrejch, Právo

Emmerová zůstává v ČSSD, nebude kandidovat za zemanovce

Bývalá ministryně zdravotnictví a poslankyně ČSSD Milada Emmerová nakonec nebude kandidovat v podzimních krajských volbách za Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ). Novinky o tom v úterý po schůzce s Emmerovou informoval předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka.

Miloš Zeman a Milada Emmerová Foto: Jan Handrejch, Právo
Emmerová zůstává v ČSSD, nebude kandidovat za zemanovce

„Potvrdila mi, že zůstává na palubě, to znamená, že na podzim nebude kandidovat za SPOZ,“ řekl Sobotka Novinkám. „Beru věc jako uzavřenou,“ doplnil. Ještě před schůzkou špičky ČSSD na jednání politického grémia jasně sdělily, že s kandidaturou za konkurenční zemanovce nesouhlasí.

Před Emmerovou se nyní rýsuje možnost kandidatury do Senátu za ČSSD.  „Umím si Miladu Emmerovou představit jako kandidátku do Senátu, a pokud se plzeňská krajská organizace vydá tímto směrem, tak já je podpořím,“ řekl v nedělních Otázkách Václava Moravce první místopředseda ČSSD Michal Hašek.

Předseda SPOZ Vratislav Mynář obvinil ČSSD, že na Emmerovou tlačila a nakonec ji díky tomu zlomila. „Je to pro mě novinka. Tak trochu jsem si to dovedl představit, vzhledem k enormnímu tlaku, kterému byla paní Emmerová vystavena,“ řekl Mynář Novinkám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků