Hlavní obsah
Koncert Rammstein v pražském Edenu. Zleva kytarista Paul Landers, zpěvák Till Lindemann a kytarista Richard Z. Kruspe Foto: Milan Malíček, Právo

Dva koncerty kapely Rammstein v Edenu neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Koncert Rammstein v pražském Edenu. Zleva kytarista Paul Landers, zpěvák Till Lindemann a kytarista Richard Z. Kruspe Foto: Milan Malíček, Právo
Dva koncerty kapely Rammstein v Edenu neměly podle Prahy 10 povolení

Humplík pro Českou televizi uvedl, že stadion nemá povolení pro pořádání kulturních akcí, protože se nejedná o multifunkční arénu. "Několikrát nám to potvrdil i soud, stavební povolení stadionu není na pořádání kulturních akcí, můžou tam dělat jenom fotbal. I z toho důvodu dostali v minulosti poměrně velké pokuty," řekl místostarosta.

Mluvčí Prahy 10 David Polák doplnil, že v minulosti vlastníci dostali v několika správních řízeních pokuty za víc než půl milionu korun. Další správní řízení bude podle něj následovat i v tomto případě. Polák dodal, že stavební úřad v minulosti již dvakrát zamítl žádost provozovatele stadionu na pořádání kulturních akcí, a to z důvodu nesplnění podmínek pro hluk, kapacitu a řešení dopravy v okolí. Na tyto problémy si podle radnice v případě velkých akcí místní obyvatelé stěžují.

Pokuty za všechny koncerty

Výkonný ředitel stadionu Aleš Stluka České televizi řekl, že s názorem radnice nesouhlasí. "Společnost Eden Aréna, vlastník Sinobo Stadium, dokončila kolaudační řízení do statutu dokončené stavby, což je mimo jiné administrativní podmínkou pro využívání takzvané multifunkce, tedy pořádání fotbalových utkání i kulturních akcí, pro které byla aréna projektována a vystavěna,“ uvedl.

Sinobo Stadium (dříve Eden) od konce loňského roku většinově vlastní čínská společnost Sinobo. Majoritní podíl stadionu i fotbalového klubu Slavia převzala od čínské státní společnosti CITIC Group, která dříve převzala vlastnictví klubu od původního čínského vlastníka společnosti CEFC. Velké koncerty se na stadionu pořádají poměrně často, v poslední době tam kromě skupiny Rammstein zahrály i kapely Kiss, ZZ Top nebo Kabát. Radnice podle České televize plánuje pokuty vymáhat za všechny koncerty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků