Hlavní obsah

Double-decker ČSSD se po dálnici řítil čtyřicítkou

První oficiální jízdu double-deckeru s krajskými volebními lídry ČSSD po dálnici D1 z Průhonic do Prahy provázelo v pondělí troubení mnohých řidičů. V Praze se lidé zastavovali a ukazovali si, kdo vlastně uvnitř sedí.

Double-decker ČSSD se po dálnici řítil čtyřicítkou

Po cestě v nejpomalejším pruhu dálnice 4,5 metru vysoký double-decker jako nadměrné vozidlo doprovázely vozy s oranžovými výstražnými světly. Volební autobus jel po dálnici 40kilometrovou rychlostí a podle zdroje Práva ze společnosti Hotliner, která se o něj stará, má pro to od ministerstva dopravy patřičná povolení.

Volební lídr na Pardubicku a ministr pro místní rozvoj Radko Martínek měl prý z jízdy krásný zážitek. Troubení řidičů mu nevadilo. "Viděl jsem, že to bylo z nadšení," smál se Martínek.

Lídr ČSSD na Liberecku Cyril Zapletal řekl, že pohnutky řidičů neznal. Podle něj troubili zřejmě proto, že jim autobus přišel exotický. "Určitě s ním budeme jezdit i po Liberecku, ale na dlouhé cesty to není," reagoval Zapletal.

Double-decker by se měl po nočním přesunu v úterý objevit na Karlovarsku. Tamní lídr ČSSD Jaroslav Fiala Právu řekl, že drtivá většina okolojedoucích řidičů mávala. Autobus by měl podle Fialy v úterý svézt i první voliče a, a to mezi Karlovými Vary a Ostrovem nad Ohří. "Pak následuje Cheb a Sokolov," přiblížil Právu.

Volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík si také myslí, že lidé autobus zdravili z radosti. Podle Tvrdíka bude volební tým soc. dem. pro přesuny autobusů volit takové časy a trasy, aby co nejméně blokoval silnice. "Chceme být k občanům obecně i k řidičům co nejohleduplnější a nejšetrnější," řekl Právu Tvrdík.

Podle něj se první jízda double-deckeru, po níž premiér Jiří Paroubek rozdával ženám růže, prostě vydařila. Autobus jednoznačně plní symboliku ČSSD jako moderní evropské strany, současně provázané na prosperující ČR, shrnul Tvrdík.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků