Hlavní obsah
 

Dopravní policie převzala 35 nových civilních stíhacích octavií

Dopravní policie v pátek převzala od zástupců automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi 35 nových civilních octavií. Jde o druhou část dodávky celkem 88 škodovek za 110 miliónů korun.

 
Dopravní policie převzala 35 nových civilních stíhacích octavií

První padesátku vozů již policisté užívají od konce loňského roku, kdy od Škodovky pořídili 50 octavií a tři superby. Ředitel dopravní policie Tomáš Lerch uvedl, že jde o největší obnovu techniky po téměř dvaceti letech.

Vozy jsou určeny pro potřeby všech dopravních inspektorátů a jejich úkolem bude skrytý dohled nad bezpečností provozu. Mají benzínové motory s výkonem 132 kW, pohon všech kol a automatické převodovky.

Moderní technologie

Kromě integrovaných majáků používají policejní octavie například nejnovější typ záznamového zařízení pro měření rychlosti, technologicky dokonalé kamery vepředu i vzadu nebo zvláštní zařízení porovnávající registrační značky aut s policejní databází.

Nebudou sloužit na dálnicích, které jsou doménou silnějších passatů a superbů, ale na silnicích nižších tříd.

„Jsou to vozidla, která v sobě mají nainstalovánu skutečně nejmodernější technologii a my jako Policie ČR bychom rádi tato vozidla využili k tomu, abychom zvýšili především bezpečnost na našich silnicích,“ řekl při předávání vozů ekonomický náměstek policejního prezidenta Petr Petřík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků