Hlavní obsah
Jiří Kadeřávek (Piráti) Foto: Pirátská strana

Doménu Šabatové jen přátelsky hlídám, tvrdí její pirátský konkurent Kadeřávek

Jeden ze zakladatelů Pirátské strany a její kandidát do Senátu v Brně městě Jiří Kadeřávek si zaregistroval doménu své konkurentky Anny Šabatové. Udělal to už 1. června v době, kdy se o její kandidatuře teprve spekulovalo. Ačkoliv se na něj za to snesla vlna kritiky, Kadeřávek trvá na tom, že šlo o „přátelskou rezervaci”. Chtěl tím prý Šabatovou kontaktovat a bavit se o vzájemné podpoře v Brně.

Jiří Kadeřávek (Piráti) Foto: Pirátská strana
Doménu Šabatové jen přátelsky hlídám, tvrdí její pirátský konkurent Kadeřávek

„Dělám doménové registrace přes dvacet let. Je to pro mě denní chlebíček. Za svůj život jsem jich zaregistroval tisíce a převedl je na své zákazníky. Byla to přátelská rezervace a také jsem jim to sdělil,” řekl Novinkám Kadeřávek.

Zároveň je ochoten doménu předat okamžitě, až si o ni někdo požádá, což ale zatím nikdo z týmu bývalé ombudsmanky Anny Šabatové neudělal.

„Vím, že to může znít podivně, ale bylo to uděláno s čistým úmyslem, aby ji nezneužil nikdo jiný, a navíc proti ní,” vysvětluje dále Kadeřávek a dodává, že chtěl doménu Šabatové, která kandiduje proti němu, pouze pohlídat.

Nechtěl, aby kandidovala proti němu

V debatě na Twitteru, kde se pirátův krok probíral, nicméně Kadeřávek přiznal jinou motivaci, a sice, že nechtěl, aby oba kandidovali ve stejném volebním obvodě. „Mne vůbec netěší, že Šabatová kandiduje proti Pirátům, protože si jí vážím. Takže jsem i tímto krokem doufal, že si to třeba rozmyslí,” napsal otevřeně na sociální síti. Své chování ale nepovažuje za nátlak.

„O žádném nátlaku nemůže být řeč. Doufal jsem, že se se mnou její tým spojí a osobně se pobavíme o možnostech vzájemné podpory, že by třeba kandidovala jinde tak, aby proti sobě nešli dva liberálové,” uvedl Kadeřávek.

Popřel i to, že by šlo o formu vlastního zviditelnění. Má podle svých slov intenzivní kampaň a většina lidí v Brně městě už o něm údajně ví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků