Hlavní obsah
 

Dny NATO zažily návštěvnický rekord, přišlo 155 tisíc lidí

Sobotní program Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády ČR vidělo 155 tisíc lidí, což je historický rekord prvního dne této akce. Oproti loňsku přišlo v sobotu na mošnovské letiště o 15 tisíc lidí víc.

 
Dny NATO zažily návštěvnický rekord, přišlo 155 tisíc lidí

Program bezpečnostní přehlídky nenarušily první den žádné vážnější komplikace. Organizátoři řešili pouze porouchaný vrtulník před společnou ukázkou českých vojáků a jordánských bojovnic, čímž se jejich dynamická ukázka přesunula o takřka pět hodin.

BEZ KOMENTÁŘE: Vojenská technika v Mošnově

Video: Pavel Karban, Právo

Drobný problém se dotkl také ranveje mošnovského letiště. „Dráha byla na chvíli uzavřena, protože se v ní objevily výtluky. Podařilo se to však vcelku rychle odstranit, takže jsme jen přehodili pořadí některých ukázek,“ vysvětlil Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000, které akci spolupořádá, s tím, že o žádnou ukázku nebyli diváci kvůli dráze ochuzeni.

Program bude pokračovat také v neděli. Na Dnech NATO se představí svou pozemní i vzdušnou techniku celkem 16 zemí. Mezi největší lákadla 15. ročníku patří bezesporu letadla jako bombardér B-52 Stratofortress, konvertoplán CV-22B Osprey či protiponorkový letoun norského letectva Lockheed P-3C Orion.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků