Hlavní obsah

Déšť rozvodnil řeky, některé dosáhly třetího stupně

Vydatný déšť v noci na sobotu rozvodnil řeky na Šumavě. Vydra na Modravě a Otava v Rejštejně na Klatovsku dosáhly třetího povodňového stupně, stupně ohrožení dosáhne během dopoledne zřejmě celý horní tok Otavy.

Déšť rozvodnil řeky, některé dosáhly třetího stupně

Druhého stupně dosáhla Otava v Sušici a Křemelná ve Stodůlkách. Vzestup hladin očekávají meteorologové i na Vltavě nad Lipnem. "Vzestupy na Otavě budou ještě výrazné, protože na Šumavě prší a bude i nadále," uvedla českobudějovická hydroložka Kateřina Štěrbová.

Nejvýraznější srážky zaznamenali meteorologové v Prášilech, kde za 24 hodin spadlo 62 milimetrů.

Povodí Labe od šesti hodin ráno hlásí první povodňový stupeň na Labi ve stanici Labská, kde se hladina dostala nad 70 centimetrů. Během dopoledne se podle dispečinku povodí dostanou na první povodňový stupeň další úseky horního Labe až k nádrži Les Království

K prvnímu stupni povodňové pohotovosti se blíží Orlice a Cidlina. Na jižních svazích Krkonoš a Orlických hor naměřila většina stanic více než 50 mm srážek za posledních 24 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků