Hlavní obsah
Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek Foto: Petr Hloušek, Právo

Deregulace nájemného se v některých krajích rozloží do tří let

Ministerstvo pro místní rozvoj se rozhodlo rozložit zvýšení nájemného plánované na rok 2010 do tří let, tedy až do roku 2012. Tato změna se dotkne všech krajských měst s výjimkou Ústí nad Labem a Ostravy a dále měst a obcí ve Středočeském kraji. Resort to oznámil v tiskové zprávě.

Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek Foto: Petr Hloušek, Právo
Deregulace nájemného se v některých krajích rozloží do tří let

"Vzhledem k tomu, že předpokládaný nárůst limitu regulovaného nájemného v roce 2010 by mohl znamenat pro některé domácnosti v nájemních bytech skutečně příliš vysoké zatížení rodinných rozpočtů, připravuji nová opatření k tomu, aby se i tyto domácnosti mohly s procesem narovnání nájemného přijatelným způsobem vyrovnat,“ okomentoval rozhodnutí svého úřadu ministr Jiří Čunek.

Ministerstvo v souvislosti s deregulací nájemného připravuje systém podpory bydlení osob a rodin, které nejsou schopny hradit zvýšené nájemné. "Vyjednáváme v Bruselu o zrušení některých omezení podpory výstavby nájemních bytů," upozornil Čunek.

Regulované nájemné se v příštím roce může například v Praze zvýšit v průměru až o 46 procent. Ceny v nájemních městských bytech tak budou v průměru mezi 48 až 95 korunami za metr čtvereční.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků