Hlavní obsah
Josef Novotný (vpravo) ve společnosti čelních představitelů VV: zleva Michal Babák, Karolína Peake, Radek John a Kateřina Klasnová Foto: Petr Horník, Právo

Další rebelie v koalici, část VV chce zase sesazovat vládu

Údajně až polovina poslanců Věcí veřejných (VV) z 21členného klubu by nemusela hlasovat pro návrh státního rozpočtu na příští rok, pokud nebudou jasné garance, že od ledna dojde ke zdanění hazardu. Uvedl to v pondělí poslanec véček Josef Novotný. Podle něj by kvůli tomu mohla padnout i vláda. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) jeho slova označil za hloupost, hazard prý bude zdaněn od roku 2012.

Josef Novotný (vpravo) ve společnosti čelních představitelů VV: zleva Michal Babák, Karolína Peake, Radek John a Kateřina Klasnová Foto: Petr Horník, Právo
Další rebelie v koalici, část VV chce zase sesazovat vládu

„Stoprocentně nezvednu ruku pro rozpočet, jestli nebude včas zdaněn hazard. Budu dělat vše, aby většina klubu nehlasovala pro rozpočet, už nyní mám podporu pěti šesti dalších poslanců a mohla by to být až polovina klubu,“ řekl Právu Novotný.

Podle poslance by kvůli odložení zdanění hazardu mohly VV s čistým svědomím odejít z vlády. „Je to další lumpárna a podraz na VV, a to bychom si klidně mohli dovolit odchod z kabinetu. Můžeme klidně pracovat v opozici, a i kdyby došlo na předčasné volby, tak se jich rozhodně nemusíme bát,“ uvedl pro Právo.

ODS a TOP 09 mají celkem 94 poslanců, takže ke stojedničce jim stačí sedm véčkařů.

Kalousek: Obdivuji chucpe Novotného

Podle Kalouska ministerstvo financí předložilo loterijní daň, s jejíž platností se počítá od 1. ledna 2012.

„Obdivuji chucpe poslance Novotného,“ řekl Právu Kalousek s použitím židovského výrazu pro drzost. „Jelikož si zaprvé ministři VV prosadili nižší zdanění hazardu a zadruhé jejich poslanci koketovali s myšlenkou, že ponechají část povinných odvodů loterijním společnostem,“ řekl Kalousek.

Na dotaz, co říká tomu, že by někteří poslanci véček nemuseli podpořit státní rozpočet, odpověděl: „Nemíním reagovat na každou hloupost. I přes uvedená fakta dští poslanec Novotný své pomluvy, měl by si udělat pořádek ve vlastní straně.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků