Hlavní obsah
Místopředsedkyně lidoveckých poslanců Michaela Šojdrová. Foto: Petr Hloušek, Právo

Čunek: Šojdrová stáhne svůj návrh na omezení poplatků

Lidovci určili své zástupce do koaliční pracovní skupiny k reformě zdravotnictví. Překvapivě nedelegovali místopředsedkyni svých poslanců Michaelu Šojdrovou. Šéf strany Jiří Čunek navíc uvedl, že Šojdrová stáhne svůj návrh na zrušení poplatků pro novorozence.

Místopředsedkyně lidoveckých poslanců Michaela Šojdrová. Foto: Petr Hloušek, Právo
Čunek: Šojdrová stáhne svůj návrh na omezení poplatků

Čunek na páteční tiskové konferenci po jednání celostátní konference strany informoval, že za KDU-ČSL budou v koaliční komisi odborníci Petr Fiala a Daniel Rychnovský. Třetím členem bude poslanec Jiří Carbol.

Ze hry tak vypadla Šojdrová, o které se v této souvislosti hovořilo ve středu na tiskové konferenci po jednání koaličních špiček v Kramářově vile.

Koaliční komise by měla začít fungovat během 14 dnů, každá vládní strana do ní vysílá tři zástupce.

Ustoupí jen lepšímu návrhu
Šéf lidovců také vyjádřil přesvědčení, že Šojdrová stáhne svůj návrh na zrušení poplatků pro novorozence a jejich matky v porodnicích. Ten předložila na poslední chvíli ve středu večer. "Na základě dohody, která proběhla, bude tento návrh stažen," řekl Čunek.

„Pokud bude ve vládě schválen nový a lepší, tak ano,“ napsala Šojdrová Novinkám v SMS odpovědi na otázku, zda je pravda, že návrh stáhne.

Kromě Šojdrové se pod návrh podepsali i další lidovci, jako například Ludvík Hovorka a Jiří Carbol. Ten uvedl, že novelu spolupodepsal i místopředseda sněmovního klubu KDU-ČSL Tomáš Kvapil. Šojdrová ve čtvrtek v ČT řekla, že pod návrh novely se podepsali také někdejší sociální demokraté Miloš Melčák a Michal Pohanka.

Souhlasí i s privatizací nemocnic
Lidovci také znovu deklarovali, že za určitých podmínek nebudou bránit Julínkovým reformním krokům včetně převodu zdravotních pojišťoven a fakultních nemocnic na akciové společnosti.

Požadují transformační zákon, pořadí jednotlivých kroků, či garanci, že nedojde k privatizaci fakultních nemocnic. "Chceme, aby zůstal veřejný charakter zdravotního pojištění," dodal Čunek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků