Hlavní obsah
Snímky medvěda, který se na podzim vyskytoval na Valašsku. Foto: Pavel Košíček

Čunek: Medvěd z Valašska už zřejmě není živý

Medvěd, který se na podzim toulal na Valašsku, je podle hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL) s největší pravděpodobností po smrti. Čunek to v pondělí řekl novinářům v souvislosti s informacemi o vyplácení náhrad za škody, které medvěd způsobil.

Snímky medvěda, který se na podzim vyskytoval na Valašsku. Foto: Pavel Košíček
Čunek: Medvěd z Valašska už zřejmě není živý

„Podle našich zpráv se míša již nevyskytuje mezi živými, ale není to zatím potvrzeno. Buď je to tak, že odešel, nebo byl zastřelen,“ uvedl bez bližších podrobností hejtman Podle něj tudíž nebude nutné příští rok platit škody, které medvěd napáchá.

„Předpokládáme, že už se tento medvěd vyskytovat u nás nebude,“ dodal hejtman.

Mladý, asi čtyřletý medvěd hnědý, který je zvláště chráněným živočichem, roztrhal na Valašsku čtyři desítky ovcí, zabil kozy, poničil včelstva, rozbil úly, vyvracel ploty a způsobil další škody. Zlínský kraj nyní rozhodl o výplatě více než 160 tisíc korun, celkově se tak částka škod za jeho řádění vyšplhala zatím na 323 tisíc korun.

Všechny evidované škody způsobil medvěd ve Zlínském kraji v období od 13. září do 30. listopadu loňského roku. Pak se po něm slehla zem, spekulovalo se, že odešel na Slovensko, kde je výskyt medvědů častější.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků