Hlavní obsah

ČT vyzve k placení 50 tisíc domácností

Padesát tisíc domácností, které sice platí poplatek za rozhlasový přijímač, ale nejsou dosud přihlášeny k platbě televizního poplatku, dostane v první polovině dubna od České televize (ČT) dopis s výzvou k placení.

ČT vyzve k placení 50 tisíc domácností

"Česká televize a Český rozhlas si vzájemně porovnaly evidenci televizních a rozhlasových poplatníků a vyměnily informace o domácnostech platících poplatky prostřednictvím SIPO České pošty. To umožňuje zákon. Poté ČT oslovila vzorek, což bylo tisíc domácností, které jsou plátci rozhlasového poplatku, ale neplatí poplatek televizní s tím, aby se v případě, že vlastní nebo užívají televizní přijímač, přihlásily k platbě. Akce se ukázala jako úspěšná a ČT proto osloví v nejbližší době dalších padesát tisíc domácností," informoval v úterý Právo mluvčí televize Martin Krafl.

Dodal, že domácnost, která nepřihlásí televizor nebo uvede nesprávné údaje, zaplatí podle zákona mimo dlužných poplatků také pokutu 10 tisíc korun.

ČT razantně vymáhala koncesionářské příspěvky během roku 2005. Nárůst počtu nových plátců za sledování ČT tak podle Krafla činil 177 tisíc diváků. ČT tak uspěla se svou kampaní "Normální je platit včas". [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků