Hlavní obsah
Miroslav Kalousek Foto: Petr Horník, Právo

ČSSD se rozhodla sloučit s komunisty uvnitř SPOZ, glosuje Kalousek

Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska ČSSD prohrála svůj boj o moderní podobu strany a podporou vlády Jiřího Rusnoka přišla o část samostatnosti vůči prezidentu Miloši Zemanovi. Reagoval tak na rozhodnutí ČSSD podpořit ve středu vládu Jiřího Rusnoka.

Miroslav Kalousek Foto: Petr Horník, Právo
ČSSD se rozhodla sloučit s komunisty uvnitř SPOZ, glosuje Kalousek

„Pokud se sociální demokracie rozhodla sloučit s komunisty uvnitř SPOZ, tak tomu nemůžeme zabránit. Je to ale konec nadějím na moderní sociální demokracii,“ řekl Právu Kalousek. Podle něj je argument ČSSD, že svou podporou uspíší předčasné volby, zástupný, protože koalice ODS, TOP 09 a LIDEM disponuje většinou 101 hlasu.

Kalousek věří, že ve středu tuto většinu předvedou při hlasování, v kterém doporučí prezidentovi Miroslavu Němcovou jako kandidátku na premiérku do druhého kola.

V úterý večer o středeční strategii bývalé vládní koalice rozhodnou šéfové koaličních stran. Podle předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga na jednání navrhnou, aby koalice už zítra představila tzv. stínovou vládu. [celá zpráva]

Rusnok by tak měl mít podporu 91 poslanců. Pro důvěru vládě budou kromě ČSSD hlasovat také poslanci Věcí veřejných a komunistů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků